מדריך מצבות קיר השלם imageמדריך מצבות קיר השלם image
מצבות קיר/סנהדרין היסטוריה:
הסנהדרין, "מועצת הזקנים", הייתה גוף הדתי העליון ביהודה בימי בית שני. הואיל ובמועצה זו ישבו 71 דיינים והואיל ובהמשך נתגלתה מערה ובה בין 70 ל 80 כוכי קבורה עם סממנים יהודיים נקבע ע"י פוסקים גדולים כי אלו קברי חברי מועצת החכמים (הגדולה). חיזוק לכך התקבל עת התגלה ארון קבורה עליו השם יצחק - ארון זה מוצג במוזיאון הלובר בצרפת. מכאן הוכשרה למעשה שיטת קבורה בכוכים.

מצבות קיר בעת הזו - 2022-2023:
מצוקת מקומות הקבורה בישראל הובילה לאימוץ שיטת קבורה העתיקה שהפכה לנפוצה וכיום רבים מהקברים בארץ הם קברים בקבורת סנהדרין. האצה זו הובילה את בוני המצבות הוותיקים ללמוד את תחום מצבות הקיר ביסודיות, להצטייד במכשור המתאים לסוג ייחודי זה של קבורה והנצחה ולהבין איזה מהחומרים עדיפים על אחרים לייצור מצבת קיר עמידה, ראויה ומכובדת. גם בתחום זה על בונה המצבות ללמוד היטב את טיבם של יחסי משקלים ואיכויות של חומרי בנייה קושרים, אחרת מצבות קיר ואלמנטים צמודים אליהם (אותיות מודבקות, עיטורים, אגרטלים ובתי נר) עלולים להעמיד בסכנה את המבקרים שנמצאים בסמיכות ללוחות הניצבים בגובה 3 קומות קברים.

גם האתגר עיצובי בתחום יחסית חדש של מצבות קיר שמצד אחד גודלן קטן ומקשות על יכולת הכלת דברי ההנצחה (כיתוב המצבה) כפי שמצבות בקבורת שדה מאפשרות הובילו חלק מבוני המצבות להתמקצעות ספציפית לתחום מצבות קיר ולוחות זייכרון.

גודלן של מצבות קיר הקטן יחסית הוביל לפיתוח תחום אבנים, שיש, גרניט וסלעים קטנים וגימורים הישרים שפתח הגומחה במצבה לקיר מחייב.

לסיכום: מצבות קיר דורשות ידע נרחב השונה מתחום מצבות בקבורת השדה ו/או קבורה רוויה/רבודה באולמות, זו הסיבה שהחלטנו להתמקצע בנישה זו, להתאבזר כראוי ולפתח קשרים עסקיים ענפים עם יצרני שיש ואבן רציניים שיספקו לנו חומרי גלם מעולים במחירים מיוחדים שלא יכבידו על לקוחותינו, אתם, ויובילו למקסימום איכות ועמידות במינימום תקציב. ברקת מצבות תעשיות שיש ואבן היא בדיוק החברה ממנה כדאי להזמין חומרי גלם למצבות אלו (קיר) ולייצר מהם מצבות קיר בעבור לקוחותינו. לא בכדי מובילה מצבות קיר בדירוגים של גוגל בחיפושים "מצבות קיר". כאן המקום לגלות לכם שרבים מבוני מצבות המחפשים חומרי גלם ברמה גבוהה למצבות קיר ולמצבות בכלל פונים לברקת מצבות תעשיות שיש ואבן ובכך מובטח לזקוקים למצבה את חומרי הגלם הטובים ועמידים ביותר.

מגמות:
ענף מצבות קיר ולוחות זיכרון צובר תאוצה לנוכח מצוקת מקומות הקבורה בישראל וכיום נרכשות עתודות קרקע עצומות במחירים אסטרונומיים על מנת לענות על ביקוש הצפוי. פרסום ראשון: חברה קדישא תבנה בראשון לציון מתחם תת קרקעי ל- 30 אלף קברים

החומרים מהם בנויות מצבות קיר:
חומרים למצבות קיר: מצבות קיר בנויות מאבן, שיש, גרניט, סלעים וכל חומר קשיח ועמיד לפגעי מזג האוויר ומתאים להתקנת אותיות בשלל שיטות הנהוגות במצבות, לוחות זיכרון ואנדרטאות.

המחירים המקובלים למצבות קיר:
ככלל טווח מחירי מצבות קיר נע בין כ - 1.000 ש"ח  ועד כ- 3.500 ש"ח בהתאם לסוג החומר ומספר האותיות ועיטורים שנקבעו בעיצוב, בית הנר והאגרטל. כשמציעים לכם בפחות, יש לבדוק בשבע עיניים, זה לא תקין ו/או הגיוני ובסופו של יום מחיר סופי שתשלמו ינוע סביב מספרים הללו. המחיר יכלול אחריות לשנים ארוכות, ולא יכלול אגרת רישוי למצבת הקיר.

האותיות ועיטורים על מצבת קיר:
אותיות ועיטורי מצבת קיר מותקנים על מצבת הקיר בהדבקה/חריטה/התזה וחיבור בדבקים/חומרי בנייה קושרים, חציבה והברגה. מקובל שכל הטקסט מופיע על לוח המצבה ובדפנות לעיתים מוסיפים עיטורים כמגן דוד ועוד. הואיל ושטח הכיתוב קטן יחסית למצבה בקבורת שדה, רצוי להתייעץ עם בונה המצבה על סוגי אותיות וגודלן, כך גם על העיטורים והסמלים.

רעיונות לעיצוב מצבות קיר מיוחדות:

למרות היותן של מצבות קיר בגודל אחיד שאמור לאטום מפתח זהה על קיר בן 3 עד 5 קומות שבכל קומה שורת מצבות ניתן לעצב מצבה לקיר בשלל עיצובים. החל ממצבה בהידור מאופק הכוללת אבן ועליה כיתוב בלבד ועד מצבות קיר שהן יצירות אמנות של ממש. לבבות, עיטורים, הדבקת אבני חן, דיוקן המנוח ועוד הם רק חלק קטן באפשרויות עיצוב מיוחדת. מומלץ להתייעץ עם בונה המצבה, לספר לו על המנוח ועל מה אתם מרגישים כלפיו ומעוניינים שיופיע על גבי המצבה, ומומלץ לעיין ב-דוגמאות בקטלוג מצבות קיר ולכוון את בונה המצבה לסגנון שהנכם מעוניינים בו.

רעיונות לעיצוב מצבות קיר:
מצבות קיר עם אלמנטים של לב.
מצבות קיר המשלבות איורים ועיטורים המעידים על עיסוק המנוח בחייו (גיטרה ועוד למוזיקאי וכן הלאה).
מצבה קיר עם צילום המנוח.
מצבות קיר עליהן אבני חן ו/או אבנים אחרות.
מצבות קיר עליהן ציורים ואיורים.
מצבות קיר עם משטחי מתכת וחרס ועליהם מתבצע הכיתוב ו/או חלק מהכיתוב כמו שם ו/או כינוי הנפטר.
מצבות קיר בפונטים מיוחדים המשלבים כתב יד.
מצבות קיר שהאבן היא המוטיב המיוחד, בין אם על ידי השחזה במיקומים מיוחדים ובין עם ליטוש חלק והותרת חלק כאבן טבעית.
מצבות קיר שבמסגרת עיטורי סמלים כמו מגן דוד ועוד.
מצבות קיר עם אבנים, שיש וגרניט צבעוניים (אדום, שחור, אפור, ירקרק ועוד)
מצבות קיר עם בית נר ואגרטל מיוחדים המונחים על מדף בחזית המצבה.
מצבות קיר מזכוכית

להזמנת מצבת קיר (ייעוץ) פנו טלפונית ו/או בוואצאפ ע"י לחיצה על הכפתורים בתחתית העמוד
באם מעדיפים שאנו נשוב אליכם השאירו פרטים בטופס.

לדף הבית